www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

Po11302020

Last update11:39:24

Back Politka Kmotrokracie Pomozme ODS a berme její hesla vážně! - Juraj Thoma

Pomozme ODS a berme její hesla vážně! - Juraj Thoma

  • PDF

Máme tady první otevřené předvolební dloubnutí. Prvním je tentokrát Juraj Thoma, bývalý dlouholetý člen ODS a kritizuje právě svou mateřskou stranu. Myslím, že celkem trefně. Těším se na reakce z ostatních stran. Ladislav Vrabel

foto: http://in.ihned.cz/c1-46492450-kmotr-z-panstvi-hluboka

Pomozme ODS a berme její hesla vážně! - Juraj Thoma

Kouzlem nechtěného je volební kampaň jihočeské ODS. Ponechme stranou nervozitu této strany při jakékoliv zmínce o skutečných kormidelnících její plavby do zapomnění, kteří jsou ukryti po jihočeských hospodách a posedech. Za povšimnutí stojí dvě volební hesla, jimiž občanští demokraté volají o pomoc.

 

To první hlásá, že na kraji to chce změnu. Máme-li vzít toto heslo vážně, pak sama ODS vybízí Jihočechy, aby volili kohokoliv jiného než ji. Vždyť ODS rozhoduje o dění v kraji kontinuálně už třetí volební období a to poslední dokonce v dojemném objetí se sociálními demokraty. Aby se udržela u vesla, přistoupila podpisem Martina Kuby dokonce na takové věci, jako bylo placení poplatků u lékaře z krajského rozpočtu, čímž popřela sama svůj program.

Daleko větší dopad na život Jihočechů však byla výměna krajského nesouhlasu  s dostavbou Temelína, jediného reálného a hrozivého nástroje, za pečlivě utajované všimné pro představitele krajské velkopanské koalice - hejtmana Zimolu a jeho někdejšího prvního náměstka, toho času ministra Kubu. Tento „jaderný pakt“ umožnil oběma politikům rozeslat po kraji naprosto neprůhledně dvakrát sto milionů korun z peněz ČEZu, tedy i z peněz obyvatel této republiky.

Druhé volební heslo ODS je tak trochu duchařské. Starosta Hluboké nad Vltavou Tomáš Jirsa chce, nepochybně po důkladné konzultaci se svým letitým místostarostou Pavlem Dlouhým, obnovovat zahradníkovského ducha na kraji. Nevím, zda k tomu bude potřeba stolečku s jednou nohou kratší či talíře z fundusu restaurace U Huberta, aby se s duchem dalo rozmlouvat o reálné správě kraje. Vím ale jistě, že to byla právě ODS, která v roce 1997 hlasy ministra dopravy Římana, ministra financí Kočárníka a předsedy vlády Klause rozhodla o vyškrtnutí dálnice D3 s plánovaných dopravních staveb do roku 2005. A nic na tom nezměnil ani osmiletý hejtmanský mandát Jana Zahradníka, ani vicehejtmanský mandát současného ministra Kuby.

A proto – ano, chce to změnu! Je načase rozlišovat mezi tím, co kdo slibuje, a více sledovat, kdo to slibuje.

 

Juraj Thoma, primátor Českých Budějovic

Zdroj: http://www.obcaneprobudejovice.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=364%3Apomozme-ods-a-berme-jeji-hesla-vazne&catid=34%3Atitul

 

Komentářů
Thoma má co kritizovat...
Anonymní 2012-10-02 15:59:29

...sám byl modrej, dokud z toho měl koryto a dnes je kritizuje.
Ten člověk nemá páteř! A
chce tady kázat.
Pardon, ale je mi z něj špatně...
Pomozme ODS a berme jej?­ hesla v????nÄ›! - Juraj
Xbmc 2015-04-20 18:03:40

What's up, after reading this amazing article i am also cheerful to share my know-how here with
mates.

http://droidking.co.uk/page_3196899.html
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."