www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

07102020

Last update09:11:44

Back Politka MHD Dopravní podnik povede dočasně Dolejš

Dopravní podnik povede dočasně Dolejš

  • PDF
Vážení přátelé, trochu mě překvapuje, jak jsme překvapeni tímto překvapením. Slavoj Dolejš se už několik měsíců účastní různých školení v oblasti dopravy a zabývá se situací v DP pokud vím poměrně detailně a o něm jako řediteli se mluví snad už od voleb, nebo možná ještě déle. Do článku jinak precizního novináře pana Otty se nám vloudila malá nepřesnost. Slavoj Dolejš není radním. Je pouze zastupitelem. Panu Dolejšovi přeji také hodně úspěchů na nové pozici generálního ředitele Dopravního podniku.
Ladislav Vrábel
Českobudějovický deník

Dopravní podnik povede dočasně Dolejš

České Budějovice – Budějovice se dočkaly další změny ve vedení podniku, který patří městu. Jak už Deník informoval, byl tentokrát odvolán ředitel dopravního podniku Lubomír Půlpán.

Diskutovat (0)včera 16:29aktualizováno včera 19:10

ilustrační foto
ilustrační foto
Autor: Petr Lundák

Ve funkci skončil v pondělí. „Důvodem odvolání bylo zjištění jeho manažerských pochybení, a to především v oblasti obchodních vztahů s dodavateli,“ přiblížil důvody odvolání Slavoj Dolejš, předseda představenstva a radní za TOP 09. „V řadě případů nebylo vypsáno řádné výběrové řízení a některé obchodní vztahy nebyly smluvně zabezpečeny. Důvody pochybení nebyly dostatečně vysvětleny, proto se představenstvo rozhodlo k tomuto krajnímu řešení,“ doplnil Dolejš. Ten byl také, jako předseda představenstva, pověřen dočasným vedením firmy. Situaci by se měla věnovat rada města v polovině dubna, která rozhodne o dalším postupu. Podle Dolejše je pravděpodobné, že bude na obsazení funkce ředitele vypsáno výběrové řízení.

Odvolaný Lubomír Půlpán ve své reakci na celou situaci uvedl, že: „Postup představenstva je legitimní a ze zákona jsem povinen jej respektovat.“ Půlpán ale očekává, že bude vypsáno výběrové řízení, kterého se hodlá zúčastnit. „Nejsem si vědom žádných pochybení,“ zdůraznil také bývalý ředitel ke svému odvolání.

Odborový předák v dopravním podniku David Lataj odvolání ředitele přivítal. „Bylo to třeba. Objevovala se tam totiž mnohá pochybení,“ zmínil Lataj a dodal, že odbory považují za nedostatečnousvůj názor na působení Lubomíra Půlpána. Doplnil, že odborům třeba chyběla lepší komunikace s vedením firmy, například o důležitých rozhodnutích podniku. „Jediné, co nám dali byla jednou za rok zpráva o řízení podniku a o tu jsme si ještě museli požádat,“ řekl David Lataj, předseda odborová organizace zaměstnanců dopravního podniku.
Komentářů
m 2011-03-30 14:15:32

to už bylo naplánováno před volbami v rámci koaličního vyjednávání...
Dub 2011-03-31 21:05:30

.....ano, již před válkou jsme o tom hovořili s panem okresním hejtmanem........
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."